HATÁSMECHANIZMUS
A MAGNETER készülék a szervezetre, a kezelést végző meghatározott frekvencia tartományokban működik, mikroimpulzusokat bocsát ki. Ezek az impulzusok olyan intenzitásúak, mint a spontán biológiai jelek intenzitása, a Mv-os tartományban találhatók és meghatározott rezgés hullámformájúak, mágneses térmérővel mérhetőek. A MAGNETER készülék által kibocsátott elektromos jelekre a szervezet elektromos paraméterei kis mértékben megváltoznak.
Ennek tudományos háttereként azt mondhatjuk, hogy a szervezet sejtjei bizonyos frekvenciák (koherens és inkoherens hullámok) iránt szelektív fogékonyak, mások iránt érzéketlenek, ezek a frekvenciák a wellness programként használható.
Hasonlóan mint a biorezonanciás kezeléseknél. Fokozatosan csökkennek a szignifikáns eltérést mutató frekvencia sávok, az instabil sávok. Így valójában egy mikrointenzitású, a szervezet által visszavezérelt kiegyenlítődés /BALANCE/ valósul meg, amelynek hatására csökken a fájdalom, felgyorsul a regeneráció, optimalizálódnak a funkciók, az egyes sejteknek megnövekszik az oxigén ellátása, és az energiaellátása is. Például egy anyagcsere folyamat során keletkező molekula beindíthat egy vele szoros kapcsolatban lévő másik folyamatot, majd egy harmadikat és így tovább, akár bonyolult kaszkád rendszereket is. Ezeknek a folyamatoknak és a hozzájuk kapcsolódó elektromos státuszváltozásoknak, ritmusa és frekvenciája van.
A MAGNETER készülék ezekre az elemi szintű, sejt elektrodinamikai folyamatokra fejti ki hatását.
Az emberi szervezet minden egyes sejtje elektromos alaptevékenységet mutat. Értéke a sejten belüli és a sejten kívüli tér között átlagosan 30-180mV között változik, a sejt állapottól függően. Ez a potenciál különbség diszkrét értékek között változik a sejt állapottól függően. Ez a potenciál különbség diszkrét értékek között folyamatosan fennáll, és alacsony vagy közepes frekvenciával ingadozik. Az elektromos és az elektromossággal mindig együtt járó mágneses változások alapvetően meghatározzák a sejtek és a szövetek működését, anyagcseréjét, regenerációját, reakcióidejét, továbbá beállítják a sejt érzékenységét a külső vagy a belső ingerekre egyaránt, és hatással vannak a csontok átalakulására is, serkenthetik, vagy gátolhatják az oszteoblasztok és az oszteoklasztok működését. A sejtmembránban található ion-csatornák fehérjemolekuláinak térbeli konfigurációjának megváltoztatásával befolyásolják a nátrium-, kálium-, kalcium- és klorid-ionok sejten belüli és kívüli tér közötti áramlását, egyensúlyát. Befolyást gyakorol a vegetatív idegrendszerre, pontosan ezen keresztül fejti ki alapvető hatását.